W jaki sposób urządzić kuchnię na wymiar?

17 grudnia, 2020
NAPISANY PRZEZ admin

W jaki sposób urządzić kuchnię na wymiar?

Jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest niewątpliwie kuchnia, przez niektórych nazywana ,,centrum dowodzenia”. To tam dzieją się wszystkie istotne wydarzenia czy spotkania z przyjaciółmi. Mimo iż powinna być funkcjonalna i estetyczna, to w każdym mieszkaniu czy domu jest ona zupełnie inna, jeśli chodzi o kształt, metraż czy wielkość. Dopasowanie mebli, które są produkowane seryjnie w popularnych sklepach sieciowych, może być zatem nie lada wyzwaniem, a często okazuje się to niemożliwe. W takim przypadku warto zdecydować się na kuchnię na wymiar. W jaki sposób ją urządzić, by spełniała nasze preferencje?

Funkcjonalne rozmieszczenie mebli.

Coraz więcej osób chce, by niemal każde pomieszczenie było zaprojektowane od podstaw. Pozwala to na dowolne rozmieszczenie mebli czy innych elementów designu według własnych upodobań. Przed urządzaniem kuchni na wymiar należy rozplanować układ mebli w taki sposób, by możliwa była wygodna komunikacja, a żaden element nie przeszkadzał innemu.

Najistotniejszymi kwestiami, o których należy pamiętać są wybór blatu o odpowiedniej szerokości, która nie powinna być mniejsza niż 60 centymetrów czy wybór frontów z drewna lub płyt MDF, które są nie tylko trwałe, ale też estetyczne.

Kluczową kwestią jest także wybór układu mebli. Kuchnia na wymiar będzie uzależniona od kształtu i wymiarów pomieszczenia. Do najpopularniejszych układów zalicza się układ jednorzędowy, dwurzędowy, w kształcie litery: L, G lub U, a także kuchnie z wyspą na środku. Istotne jest także oświetlenie, które powinno być uwzględnione już na etapie planowania mebli.

Pamiętaj o wyznaczeniu stref.

Podczas aranżacji kuchni na wymiar należy pamiętać o wyznaczeniu stref, które ułatwią codzienną pracę w niej domownikom. Mowa tutaj o strefie zaopatrzenia i przechowywania, zmywania, przygotowywania posiłków oraz strefy gotowania. Kryje się za tym odpowiedni układ szafek, półek, miejsca na suszenie naczyń, czy właściwe umieszczenie płyty grzewczej i piekarnika. Kuchnia na wymiar to także zachowanie konkretnych odległości między sprzętami. Zarówno zbyt ciasne, jak i dalekie ustawienie, będzie niepraktycznym rozwiązaniem. Ponadto podczas urządzania pomieszczenia należy pamiętać o dobrym oświetleniu każdej ze stref, które powinno być przyjemne i ciepłe.

Najnowsze wpisy

Jak urządzić w kuchni jadalnię?

23 lutego, 2022
NAPISANY PRZEZ admin

Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom?

24 stycznia, 2022
NAPISANY PRZEZ admin