Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom?

24 stycznia, 2022
NAPISANY PRZEZ admin

Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom?

Kuchnia to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To miejsce, w którym nierzadko czas spędza cała rodzina, przyrządzając albo spożywając dania. Projektując ją, warto zadbać o to, aby była wygodna i przestronna. Oprócz tego rodzice stają też przed wyzwaniem urządzenia jej w taki sposób, aby była przyjazna dzieciom, a przede wszystkim bezpieczna dla urwisów, które wolą sięgać kuchenne przybory niż po zabawki. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak to zrobić.

Sprzęty AGD, czyli największe zagrożenia dla maluchów.

Rodzice, którzy odwiedzają nasz sklep, aby urządzić nowoczesną albo klasyczną kuchnię na wymiar w Warszawie, często zastanawiają się, w jaki sposób najlepiej poradzić sobie z problemem sprzętów AGD, które stanowią niemałe zagrożenie dla ich pociech. Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań jest wybór takich sprzętów, które są wyposażone w intuicyjne systemy, dzięki którym nie można ich „przypadkowo” uruchomić.

Warto zastanowić się też nad zakupem płyty indukcyjnej, ponieważ jej powierzchnia jest chłodna nawet podczas pracy urządzenia. Kolejną metodą jest kupno nakładek hamujących, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie w razie nieprzemyślanego zachowania dziecka.

Na rynku dostępne są też piekarniki, które podczas pieczenia pozostają chłodne.

Co zrobić z niebezpiecznymi przedmiotami i koszem na śmieci?

Kolejnym niebezpieczeństwem, na które powinni zwrócić uwagę rodzice projektujący kuchnię, są ostre przedmioty, które często wydają się atrakcyjne dla najmłodszych. Aby poradzić sobie z tym zagrożeniem, dobrze trzymać je poza zasięgiem dzieci. Mogą to być na przykład szuflady położone w górnej części dolnych szafek. Warto też zainwestować w specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwią pociechom samodzielne otwarcie szafek oraz szuflad.

Często też zdarza się tak, że dzieci są ciekawe tego, co znajduje się w koszu na śmieci. Właśnie dlatego najlepiej postawić go poza zasięgiem wzroku najmłodszych. Co więcej, można wybrać kosze zamykane, które skutecznie uniemożliwią niebezpieczną zabawę, a do tego pomogą poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem. Niemniej ważną kwestią jest regularne mycie i opróżnianie śmietnika.

Najnowsze wpisy

Jak urządzić w kuchni jadalnię?

23 lutego, 2022
NAPISANY PRZEZ admin

Czym się kierować wybierając blaty kuchenne?

4 grudnia, 2021
NAPISANY PRZEZ admin