Jak urządzić w kuchni jadalnię?

23 lutego, 2022
NAPISANY PRZEZ admin

Jak urządzić w kuchni jadalnię?

Jednym z trendów, który na dobre zagościł w aranżacji wnętrz, jest połączenie kuchni i jadalni w jedno, funkcjonalne pomieszczenie. Takie rozwiązanie sprawia, że zyskujemy otwartą, ale wciąż przytulną przestrzeń, w której przyjmowanie gości staje się jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze. Aby jednak zamienienie kuchni i jadalni w jedno rzeczywiście było funkcjonalne, konieczne jest pamiętanie o kilku podstawowych zasadach. W naszym artykule omawiamy najważniejsze z nich.

Jakie meble będą konieczne?

Tworząc kuchnię i jadalnię, które stają się jednym, większym pomieszczeniem, konieczne jest zachowanie dwóch stref o odmiennym przeznaczeniu. To, że nie dzieli ich ściana lub inna przegroda, nie oznacza bowiem, że ich pierwotny charakter został zachwiany. Co więc należy zrobić? Aranżacja powinna uwzględniać skomponowanie dwóch stref, czyli strefy kuchennej, gdzie przygotowywane są posiłki, a także strefy wypoczynkowej, gdzie goście oczekują na podanie dania. Chociaż strefy te znajdują się blisko siebie, to jednak muszą pozostawać w zgodzie ze względami bezpieczeństwa (np. pryskający olej), a także komfortem (np. użytkowanie głośnych sprzętów kuchennych). Aby oddzielić je od siebie, można zastosować odmienną kolorystykę, różne materiały na podłodze, a także oświetlenie o dwóch różnych charakterach.

Dobrym rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą popularność, jest wykorzystanie mebli na wymiar, które są w pełni dopasowane do naszych potrzeb. Dzięki takiemu wyborowi możemy doskonale zagospodarować przestrzeń, zapewnić sobie komfort i zachwycić gości doskonałym ułożeniem poszczególnych elementów.

Jak urządzić jadalnię w kuchni?

Jednak to nie koniec. Urządzając kuchnię z jadalnią warto pamiętać także o innych ciekawych wskazówkach. Jakich? Jedna z porad mówi o tym, że ułożenie mebli powinno być maksymalnie ergonomiczne i wygodne. Chodzi m.in. o to, by osoba przygotowująca posiłek stała tyłem do gości przez jak najmniejszą ilość czasu. W przeciwnym razie główna zaleta połączenia kuchni z jadalnią zostanie pominięta.

Tak jak wspomnieliśmy, ułożenie potrzebnych elementów powinno zapewniać wygodę, ale jednocześnie bezpieczeństwo. Odległość od blatów, czy kuchenki powinna być przemyślana, tak aby goście siedzący przy stole czuli się w pełni komfortowo. Świetnym pomysłem jest także wykorzystanie różnych patentów, które pozwalają na jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni. Ciekawym pomysłem jest m.in. składany stół, który można zmniejszyć lub zupełnie schować, gdy nie jest on akurat potrzebny.

Oczywiście należy pamiętać, że szczegóły aranżacji powinny być jak najlepiej dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. W celu uzyskania oryginalnej, funkcjonalnej i estetycznej kuchni potrzebne jest więc określenie naszych gustów, a także współpraca z profesjonalistami.

Najnowsze wpisy

Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom?

24 stycznia, 2022
NAPISANY PRZEZ admin

Czym się kierować wybierając blaty kuchenne?

4 grudnia, 2021
NAPISANY PRZEZ admin