Sypialnia przy łazience, czy to dobry pomysł?
Sypialnia przy łazience, czy to dobry pomysł?
Osoby decydujące się na budowę domu jednorodzinnego, przykładają ogromną wagę do rozkładu, a także funkcjonalności pomieszczeń. Jednym z popularniejszych i wygodnych rozwiązań jest sypialnia przy łazience. Nie zawsze konieczny jest duży metraż pokoju kąpielowego. Wystarczy podzielić wnętrze na strefy i oddzielić je, np. szklanymi drzwiami lub kotarą, zapewniając sobie tym samym odrobinę prywatności. Czy takie rozwiązanie to dobry pomysł?
Dwa w jednym.
O ile w przypadku połączenia salonu z kuchnią mamy szansę odnieść sukces architektoniczny, tak w przypadku sypialni przy łazience musimy spełnić kilka warunków, by projekt ten był w pełni użytkowy i nie spędzał nam snu z powiek. Oba te pomieszczenia to miejsca, w których najczęściej rozpoczynamy i kończymy dzień. Dlaczego zatem ich nie połączyć? Rozwiązań jest wiele, bowiem możemy stworzyć jedną przestrzeń sypialniano-łazienkową lub oddzielić je za pomocą szklanej szyby lub innej wstawki. Połączenie tych dwóch pomieszczeń to świetne rozwiązanie dla osób, które prowadzą nieregularny tryb życia lub pracują w systemie zmianowym. Wówczas skorzystanie z łazienki przy sypialni będzie wygodniejsze, bowiem w ten sposób nie zakłócimy ciszy nocnej reszcie domowników, którym mógłby przeszkadzać odgłos puszczanej wody do wanny.
Aranżacyjna spójność pomieszczeń.
Funkcjonalność sypialni przy łazience to jedno. Należy jeszcze pamiętać o aranżacyjnej spójności obu pomieszczeń, bez względu czy są to oddzielne wnętrza czy oddzielone od siebie ścianką lub szybą. Urządzając tego typu wnętrza z takim rozwiązaniem warto wziąć pod uwagę zbliżoną kolorystykę ścian, materiały wykończeniowe, a także styl. Wówczas nasza sypialnia przy łazience stanie się prywatnym apartamentem, do której wstępu nie będą mieli nasi goście czy pozostali domownicy.
Ciekawym rozwiązaniem odgradzającym oba pomieszczenia są szklane drzwi, przesuwne bądź otwierane wahadłowo. Propozycji i rozwiązań jest bardzo dużo, a wszystko to zależy od naszych upodobań i oczekiwań. Wiele osób decyduje się na mleczne szkło, które dodatkowo zapewnia sferę prywatności, a dodatkowo szklana powłoka wyciszy lecącą spod prysznica wodę.