Kiedy warto zlecić projekt kuchni firmie?

31 lipca, 2021
NAPISANY PRZEZ admin

Kiedy warto zlecić projekt kuchni firmie?

Twoja kuchnia może zostać wykonana na dwa sposoby. Zakup gotowych mebli i samodzielne dopasowanie wszystkich szczegółów to rozwiązanie tańsze, lecz dla wielu osób zbyt problematyczne. Druga metoda to zamówienie kuchni na wymiar. Za takie meble zapłacisz więcej, lecz unikniesz wielu problemów. Kiedy warto skorzystać z tej usługi?

Dlaczego nie powinieneś sam projektować kuchni?

Jeśli masz doświadczenie w stolarce, znasz się na materiałach używanych do blatów i mebli kuchennych, potrafisz atrakcyjnie wykańczać wnętrza i dysponujesz odpowiednimi narzędziami, możesz spróbować wykonać swoją kuchnię samodzielnie. W każdym innym wypadku lepiej jest zlecić przygotowanie projektu i jego realizację odpowiedniej firmie. Powodów jest wiele. Gotowe szafki kuchenne i blaty występują w standardowych wymiarach. Dla osób wysokich lub niskich mogą one być niewygodne, co przy codziennym przygotowywaniu posiłków będzie bardzo irytujące. Do tego na pewno będziesz mieć szczeliny, np. przy jednej ze ścian. W takich szczelinach gromadzą się resztki jedzenia i kurz, które trudno usunąć.

Nie ufaj katalogom.

Kuchnie z katalogów są przestronne i jasne. Przyciągają wzrok klientów, którzy nie widzą tego, co jest po drugiej stronie. W praktyce bywa różnie. W starych domach kuchnie są odcięte od salonu, w blokach bywają małe, a w domach czasem mają skośne ściany. Do tego dochodzą ograniczenia w postaci przyłączy przewidzianych w określonych miejscach. Brak okna lub niewystarczająca ilość światła dodatkowo wpływają na optyczne pomniejszenie przestrzeni. Dobrze sporządzony projekt mebli na wymiar sprawi, że każda kuchnia stanie się wygodna i atrakcyjna. Samodzielne jej rozplanowanie może nie uwzględniać wielu kwestii, bez których trudno o funkcjonalne wnętrze.

Meble kuchenne projektowane na wymiar

Praktyczna kuchnia dzieli się na kilka stref, w których znajdują się określone sprzęty AGD, blaty robocze i szafki. Im mniejsza jest dostępna przestrzeń, tym trudniej ją zaplanować. Nie oznacza to jednak, że nie będzie ona funkcjonalna. Klienci często mają także swoje dodatkowe wymagania związane np. ze wzrostem lub leworęcznością. Projektanci są w stanie podpowiedzieć różne rozwiązania, które zwiększają wygodę użytkowania. Meble kuchenne na wymiar możesz zamówić w różnych kolorach, fakturach i sposobach wykończenia. Daje to ogromne możliwości aranżacyjne, których próżno szukać wśród gotowych szafek. Do tego popularną praktyką jest zabudowa sprzętów AGD. Stworzenie idealnie dopasowanych mebli do przestrzeni, urządzeń i wymagań mieszkańców nie tylko jest praktyczne, ale także zachwyca wyglądem.

Najnowsze wpisy

Jak urządzić w kuchni jadalnię?

23 lutego, 2022
NAPISANY PRZEZ admin

Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom?

24 stycznia, 2022
NAPISANY PRZEZ admin