Jaki rozmiar kuchni wybrać.

19 lutego, 2021
NAPISANY PRZEZ admin

Jaki rozmiar kuchni wybrać.

Sercem niemal każdego domu jest miejsce, w którym możemy przygotować posiłek dla rodziny czy naszych gości. Pomieszczenie to powinno być nie tylko funkcjonalne, ale też dostosowane do potrzeb i oczekiwań domowników. Niestety często inwestorzy dokonują zmian w projektach, szczególnie gotowych. Wówczas zwężają lub skracają wnętrze. Finalnie prowadzi to do problemów w jej codziennym użytkowaniu. Jaki zatem rozmiar kuchni wybrać, by był optymalny i pasował do reszty wnętrz?

Najczęściej popełniany błąd przez inwestorów.

Mimo iż uwielbiamy przestronne wnętrza, największym błędem na budowie jest nadmierne zmniejszanie kuchni. Rozmiar ma znaczenie, jednakże najczęściej wynika to z obawy o sąsiadujące pomieszczenia, które wydają nam się zbyt małe, np. salon, łazienka czy sypialnia. Niestety w ferworze załatwiania formalności budowlanych, wiele osób nie bierze pod uwagę podjętej decyzji. Zmniejszona kuchnia często uniemożliwi dobór wyposażenia i praktyczne umeblowanie wnętrza, zgodnie z naszymi potrzebami. Czasami decyzja o zmniejszeniu pomieszczenia, wynika z chęci wygospodarowania dodatkowej strefy na spiżarnię. Warto zatem tę decyzję przeanalizować i skonsultować z kimś, kto na budowie przebywa na co dzień.

Odpowiedni rozmiar kuchni kluczem do sukcesu.

Mała czy duża? Kuchnia pod względem rozmiaru, powinna być dostosowana do liczby domowników, a także tego, jak zamierzamy z niej korzystać. Jeśli w pobliżu znajduje się przestronna jadalnia na kuchnię wystarczy przeznaczyć niewielką przestrzeń. Jednak jeśli decydujemy się nie tylko na gotowanie, ale i spożywanie posiłków w tym samym miejscu, wówczas warto by rozmiar kuchni był większy. Należy przeznaczyć odpowiednią ilość miejsca na spotkania przy stole z rodziną i znajomymi.

Modne i często wybierane rozwiązanie to kuchnia otwarta z wyspą kuchenną. Duże kuchnie są o wiele bardziej reprezentacyjne i często wykonuje się tam o wiele więcej czynności, niż tylko gotowanie. Z kolei małe pomieszczenia to wyzwanie, nie tylko dla użytkownika, ale i projektanta. Ogólnie przyjęta reguła mówi, że rozmiar kuchni powinien być taki, by móc swobodnie się poruszać w niej i otwierać szafki, zmywarkę czy lodówkę.

Najnowsze wpisy

Jak urządzić w kuchni jadalnię?

23 lutego, 2022
NAPISANY PRZEZ admin

Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom?

24 stycznia, 2022
NAPISANY PRZEZ admin