Jak zaprojektować meble w nowoczesnym stylu?

10 lipca, 2021
NAPISANY PRZEZ admin

Jak zaprojektować meble w nowoczesnym stylu?

Wnętrzarski styl nowoczesny można określić jako przeciwieństwo stylu klasycznego. Uwypukla on proste kształty i przestronność. Aranżacja jest pozbawiona nadmiernych ozdób, a meble nie mają bogatych, zdobniczych wykończeń. Tak urządzona przestrzeń ma być prosta i funkcjonalna, ale nie nudna. Z tego wpisu dowiesz się, jakie meble doskonale wpasowują się w nowoczesne wnętrza.

Jak wyglądają meble w stylu nowoczesnym?

Styl nowoczesny, zwany także modernistycznym, charakteryzuje się minimalizmem tworzonym na podstawie hasła słynnego architekta Louisa Sullivana: „Forma podąża za funkcją”. Oznacza to, że meble mają stawiać na praktyczność, a dopiero później na wygląd. W ten sposób powstały proste, geometryczne kształty, które wprowadziły do wnętrz porządek. Fronty pozbawiono ornamentów i nadmiaru zdobień. Drewno i materiały drewnopochodne zaczęto łączyć z elementami metalowymi i szkłem. Taki styl jest coraz częściej spotykany w kuchniach projektowanych na wymiar. Gładkie, laminowane lub lakierowane fronty tworzą jednolite przestrzenie, które różnią się tylko kolorami między szafkami na dole i górze. Są pozbawione frezów i często także uchwytów. Taka kuchnia wygląda czysto, schludnie, praktycznie i nowocześnie.

Meble nowoczesne do różnych pomieszczeń.

Kuchnia jest najbardziej oczywistym przykładem, ponieważ stawia na praktyczność. Jednak nowoczesne meble na wymiar coraz częściej są zamawiane także do innych pomieszczeń. Styl ten można zauważyć np. w szafach przesuwnych lub uchylnych montowanych we wnękach lub w sypialniach, gdzie zajmują całe ściany. Wysoka praktyczność połączona ze spójną i prostą linią to cechy pożądane także w garderobach. w zależności od tego, ile jest miejsca do zaaranżowania, mogą w niej znaleźć się szafy i półki na różne ubrania, a także proste i funkcjonalne miejsce do siedzenia. Do salonów i pracowni coraz częściej są zamawiane meble modułowe, które można dowolnie zestawiać i przestawiać. Tak duże możliwości aranżacyjne wymagają konstrukcji opartej na prostych bryłach.

Wykonanie mebli w nowoczesnym stylu?

Jeśli masz pewne umiejętności przestrzenne, możesz samodzielnie zaprojektować meble o geometrycznych kształtach i na tej podstawie zlecić realizację odpowiedniej firmie. Nie jest to takie czasochłonne i kosztowne jak np. wykonanie zdobionej szafy. Możesz także wybrać się do studia meblowego, które zajmuje się indywidualnymi projektami. Pracownicy pomogą ci stworzyć funkcjonalne meble, a do tego  dobiorą oświetlenie i ewentualnie inne dodatki. To najlepszy sposób na to, by zaaranżować wybraną przestrzeń w sposób atrakcyjny według współczesnych trendów. Realizacje wykonane przez taką firmę są lepszą reklamą niż sztucznie upiększone wnętrza znalezione w Internecie, które rzekomo przedstawiają styl nowoczesny.

Najnowsze wpisy

Jak urządzić w kuchni jadalnię?

23 lutego, 2022
NAPISANY PRZEZ admin

Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom?

24 stycznia, 2022
NAPISANY PRZEZ admin