Jak urządzić z pomysłem małą kuchnię?

9 września, 2021
NAPISANY PRZEZ admin

Jak urządzić z pomysłem małą kuchnię?

Wydaje ci się, że twoja kuchnia jest zbyt mała, by wygodnie w niej przygotowywać posiłki? Pomyśl, jak urządzić ją, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Zarówno zamknięta, jak i otwarta kuchnia może być funkcjonalna, a przy tym stylowa. Chcesz wiedzieć, jak zaprojektować takie wnętrze? Skorzystaj z kilku naszych porad.

Niezależnie od tego, czy urządzasz nową kuchnię, czy robisz remont, przemyśl dobrze, jaki sprzęt będzie ci potrzebny. Czy korzystasz z piekarnika? Jadasz w kuchni posiłki? Ile palników wykorzystujesz przy codziennym gotowaniu? Jeśli jesteś singlem, jednokomorowy zlew będzie dla ciebie odpowiedni, a mała zabudowana lodówka będzie z pewnością wystarczająca. Przedłużenie blatu kuchennego lub stworzenie wyspy może zastąpić tradycyjny duży stół. Na ścianie nad zlewem można zamontować składany ociekacz na naczynia. Zamiast tradycyjnych mebli można wstawić szafki mobilne, które dają większe możliwości aranżacji, mogą być także wykończone blatem roboczym.

Nie tylko nieduża powierzchnia może być problemem w kuchni, ale także nietypowy kształt pomieszczenia, na przykład ukośne ściany lub sufit. Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest zabudowanie górnych części pomieszczenia szafkami, w których możesz przechowywać rzadko używany sprzęt taki jak duże garnki czy blachy. Szafki nie powinny być jednak zbyt masywne. Najlepiej, by były też w kolorach zbliżonych do ścian. Dzięki temu ich widok nie będzie zbyt przytłaczający. W skomplikowanych miejscach sprawdzą się meble na zamówienieSzczególnie w kuchniach otwartych warto zadbać o odpowiedni kamuflaż urządzeń. Okap powinien być umieszczony na tle ściany w podobnym kolorze, a z górnych szafek najlepiej w ogóle zrezygnować.

Jak optycznie powiększyć kuchnię?

Powszechnie uważa się, że jasne kolory powiększają. Faktyczne białe czy beżowe meble i ściany pomalowanie w podobnych barwach mogą dać taki efekt. Sposobów na optyczne powiększenie kuchni jest jednak więcej. Odpowiednie oświetlenie również sprawi, że przestrzeń będzie wydawała się większa. Kolejny trick to zastosowanie luster i szklanych powierzchni, na przykład na blatach lub frontach szafek. Pamiętaj jednak przede wszystkim, żeby zadbać o porządek i ład. Zbyt dużo przedmiotów pozostawionych na wierzchu może sprawiać wrażenie chaosu.

Najnowsze wpisy

Jak urządzić w kuchni jadalnię?

23 lutego, 2022
NAPISANY PRZEZ admin

Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom?

24 stycznia, 2022
NAPISANY PRZEZ admin