Zobacz co wyprzedajemy -50%
Zobacz nasze filmy w YouTube
Dołącz do nas na Google+
studiomebli.com
Polskie kuchnie i meble z pomysłem
Rzetelna Firma

Kuchnia nowoczesna

K-002Nowoczesne meble kuchenne – to dość popularne nazewnictwo, którym określa się całą grupę mebli nie będących klasycznymi. Często zdarza się tak, że cechy charakterystyczne dotyczące mebli nowoczesnych szybko ulegają zmianom. Zdarza się, że to co w danym okresie uważa się za krzyk mody, po kilku latach przemija i znika zupełnie z rynku.

Decydując się na zakup mebli nowoczesnych – choć naszym zdaniem bardziej właściwa była by nazwa współczesnych – należy kierować się pewną ostrożnością. Szczególnie, że zakupu mebli kuchennych dokonujemy raz na kilka lub co się częściej zdarza raz na kilkanaście lat.

Meble nowoczesne cechuje prosta i modułowa budowa.

Do produkcji wykorzystuje się materiały drewno pochodne (MDF) i płytę wiórową melaminowaną. Wiele elementów wykonanych jest z aluminium i szkła.
Wprowadzenie na rynek blatów akrylowych pozwoliło na zastosowanie takich rozwiązań jak elementy krzywoliniowe, gięte czy łączenia bezspoinowe – które dotąd nie były możliwe. W nowoczesnych kuchniach unika się zbędnych ozdobników takich jak: ornamenty, tralki czy frezowania.
Przy tworzeniu mebli coraz częściej znajduje zastosowanie płyta stolarska i lite drewno. Na blaty z coraz większym powodzeniem stosuje się granit lub kwarcogranit.

Powrót i stosowanie naturalnych, klasycznych materiałów sprawia, iż meble zaczynają mieć charakter ponad czasowy. Poza stylistyką i jakością stosowanych materiałów zmianie jakościowej uległy także pozostałe elementy takie jak okucia czy wyposażenie szafek. W standardach stosowane są szuflady o pełnym wysuwie, samodomykające z hamulcami, które zapobiegają trzaskaniom frontów. Wszelkiego rodzaju carga, kosze do szafek narożnych, sortowniki na odpady, sprzęt AGD itp. pozwalają na coraz bardziej funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązania.

(C) Copyright by: studiomebli.com
StudioMebli.com | 01-452 Warszawa | ul. Księcia Janusza 23 | tel.: (22) 378 36 36 | studio@studiomebli.com
Wszelkie prawa do treści i materiałów zamieszczonych na tej stronie internetowej są chronione.
W celu prawidłowego działania, ta strona może używać plików Cookies (tzw.Ciasteczek) lub technologii podobnych.