AGD

Kuchnia to jedno z wielu pomieszczeń w domu, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Wspólne przygotowywanie posiłków buduje więź między domownikami, a także pozwala odprężyć się. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli kuchennych na wymiar, gdyż są one nie tylko eleganckie, ale też idealnie dopasowane do wielkości pomieszczenia. Ponadto można wbudować w nie sprzęty AGD, dzięki czemu kuchnia będzie jednorodna pod względem wyglądu, a także urządzenia jak lodówka, czy zmywarka będą ukryte za drzwiami meblowymi.

Sprzęt do zabudowy

AGD do zabudowy to sprzęt, który osadzony jest w szafce, bądź w zwartej zabudowie  bez przerw ( np. zmywarka ). Często jest możliwość zamontowania frontu dzięki czemu sprzęt nie jest widoczny z zewnątrz ( np. lodówka, zmywarka, pralka ). Piekarnik, mikrofalę, czy kawiarkę  możemy umieścić w słupku, aby mieć wygodniejszy dostęp bez potrzeby schylania się. Płytę grzejną możemy osadzić w blacie, a pod nią możemy umieścić szafkę z drzwiczkami lub szufladami.  Okap możemy ukryć w szafce, aby zachować jedną linię zabudowy górnej. Dużą zaletą sprzętów do zabudowy jest oszczędność miejsca i estetyka. 

Sprzęt wolnostojący

Jeśli chodzi o AGD tzw. wolnostojące to są to sprzęty, których nie osadza się w szafce i nie mają opcji montażu frontów meblowych.  Trzeba pamiętać, że tego typu sprzęty inaczej odprowadzają ciepło i potrzebują innej cyrkulacji powietrza od tych przeznaczonych do zabudowy. Poza tym niezbędne stają się tzw. luzy technologiczne. Zaletą AGD wolnostojącego jest mobilność i możliwość dowolnego umiejscowienia. Dodatkowym atutem jest design, ilość funkcji i często wymiary nieosiągalne dla sprzętów do zabudowy ( np. lodówka ).